Nowości:

Dla kogo ubezpieczenia?

Dla kogo ubezpieczenia?

Niektórzy pracodawcy zapewniają swojej załodze atrakcyjne pakiety socjalne. Jednym z elementów takowego może być abonament medyczny, a czasami grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla całej zatrudnionej kadry.

Wiąże się to z dodatkowymi wydatkami ze strony szefostwa, ale zwykle traktuje je ono jako inwestycję w motywację pracowników. Poza tym w interesie każdej firmy leży, aby zatrudnione osoby były zdrowe i tym samym zdolne do pracy, bo wypłacanie pensji za pobyt na zwolnieniu to słaby biznes. Przyjrzyjmy się nieco bliżej medycznym świadczeniom jakie może zaproponować pracodawca. Przy abonamencie medycznym zostaje podpisana umowa z konkretnym zakładem leczniczym, do którego następnie mogą kierować się objęci nim pracownicy.

Do minusów tej opcji zalicza się z pewnością fakt, że pacjent jest „skazany” na tę, a nie inną placówkę, nie ma zatem swobody. Może się również zdarzyć, iż nie dysponuje ona możliwościami leczenia danej przypadłości. Stąd lepszym pomysłem wydaje się grupowe ubezpieczenie, w ramach którego pracownik sam decyduje, gdzie będzie się leczyć. Nie potrzebne mu też będzie skierowanie od lekarza rodzinnego, konieczne w przypadku abonamentu.