Nowości:

Jak zamienić kilka kredytów na jeden- kredyt konsolidacyjny

Jak zamienić kilka kredytów na jeden- kredyt konsolidacyjny

Włączając telewizor często można usłyszeć pytanie płynące z ust osoby biorącej udział w reklamie kolejnego banku- czy masz już dość pilnowania terminów spłacania kolejnych rat swoich zadłużeń? Jeśli tak, sprawdź naszą ofertę. Czyżby banki miały dla nas cudowny sposób na pozbycie się zobowiązań finansowych?

Otóż nie, nie jest aż tak dobrze, ale na pewno warto przyjrzeć się ofercie proponowanej konsolidacji zadłużeń, która ma pomóc w zapanowaniu nad całością naszego zadłużenia. Co to jest kredyt konsolidacyjny? Ofertę banki kierują do osób, które poza jednym czy kilkoma kredytami mają również zobowiązania na kartach kredytowych, spłacają raty za niedawno kupioną pralkę czy lodówkę, a w dodatku wszystkie zadłużenia są w różnych instytucjach finansowych. Wiąże się to z pilnowaniem terminów spłaty i wykonywaniem kilku czy kilkunastu przelewów bankowych, często dodatkowo płatnych. Wszystkie zobowiązania po konsolidacji będą stanowiły jeden kredyt o obniżonej prawdopodobnie racie miesięcznej w stosunku do całości spłacanych zadłużeń, a poza tym do pilnowania zostanie jeden ustalony z bankiem dogodny dla kredytobiorcy termin. Wszystko brzmi optymistycznie, ale czy rzeczywiście kredyt konsolidacyjny w każdej sytuacji jest korzystny?

Ocena korzyści płynących z konsolidacji zobowiązań to sprawa indywidualna, zależna między innymi od aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. Czasami niższa rata wynika z wydłużenia okresu spłacania zadłużenia, ale istnieje również możliwość wynegocjowania korzystnie oprocentowanego kredytu, który rzeczywiście okaże się atrakcyjnym rozwiązaniem.